Blog > Komentarze do wpisu

Jonathan Adler

Jonathan Adler to projektant i dekorator wnętrz, który od najmłodszych lat fascynował się ceramiką. Zobaczcie co potrafi ;)

Jonathan Adler fot. www.jonathanadler.comPrzygoda Adlera z ceramiką zaczęła się na letnim obozie, gdy miał zaledwie 12 lat. Rok później wybłagał rodziców, by kupili mu koło garncarskie. Od tej pory Jonathan i jego koło byli już nie rozłączni. W czasach studenckich Adler nie przestał robić ceramiki, chociaż nie był doceniany przez profesorów, którzy radzili by raczej zajął się prawem. Po studiach rozpoczął pracę w agencji talentów w Nowym Jorku, co okazało się bardzo przygnębiającym doświadczeniem, wreszcie w '93 roku Adler postanawia wrócić do warsztatu i przysięga odtąd zajmować się wyłącznie ceramiką. Swój pierwszy sklep na Soho otworzył w 98. Dziś ma kilka sklepów, jego firma produkuje nie tylko ceramikę, ale również meble, on sam zajmuje się także projektowaniem wnętrz. W 2005 roku ukazała się jego książka "My Description for Antidepressig Living".

Ceramika Adlera ma niecodzienne kształty, wzory, faktury. Od tych przedmiotów wprost nie można oderwać wzroku. Są to nie tylko wazony, świeczniki, ale także ceramika użytkowa jak np. ta maselniczka w formie wieloryba czy koty - pieprzniczka i solniczka,różnego rodzaju misy i pojemniki.

Seria Capuchine fot. www.jonathanadler.comSeria Menagerie fot. www.jonathanadler.comSeria Brasilia fot. www.jonathanadler.comPojemniki na sól i pieprz fot. www.jonathanadler.com

Seria relief fot. www.jonathanadler.comSeria sgraffito fot. www.jonathanadler.comSeria Lantern fot. www.jonathanadler.comŚwiecznik Muse fot. www.jonathanadler.com

Jak wspomniałam oprócz ceramiki Adler projektuje także meble. Są to na przykład stylowe sofy, stoły i stoliki, łóżka. Wśród produktów znajdziemy także dywany, oświetlenie, drobiazgi do łazienki, ramy czy poduszki.

Lampert sofa fot. www.jonathanadler.comPreston stolik fot. www.jonathanadler.comWoodhouse łóżko fot. www.jonathanadler.com

Wśród projektów firmy Jonathana Adlera znalazło się na przykład taki pokój w prywatnym mieszkaniu w Nowym Jorku:

fot. www.jonathanadler.com

Niesamowicie podoba mi się pomysł z takim rozmieszczeniem obrazów na ścianie. Postaram się pokazać Wam sztuczkę jak się przygotowuje taką ścianę, jak tylko gdzieś odgrzebię tę stronę :)

A co sądzicie o tej sypialni? (The Parker, Palm Springs):

fot. www.jonathanadler.compiątek, 19 lutego 2010, blocked_by_design

Polecane wpisy

Komentarze
2010/02/19 14:05:19
Ceramika piękna. Koty przypominają figurki z naszego Ćmielowa.
-
ida10
2010/02/19 15:59:32
Ta sciana z mnostwem obrazkow baaardzo fajna !
A my znow utknelismy z remontem wrrrrrrrrrr
Pipi
-
nocturna23
2010/02/20 16:37:16
piękne, w szczególności 'misa-twarz'
-
2010/02/25 20:41:04
a mi sie podoba ta kanapa. jestem własnie na etapie wyboru kanapy do mieszkania i ten styl bardzo mi sie podoba, jednak nie bardzo wiem co wybrac. nie wszystko co znajduje sie w polskich sklepach mi sie podoba,a jak juz sie podoba to cena astronomiczna :( znalazłam jednak świetnego tapicera który zrobi większosc rzeczy jakie sobie wymysle. jednak oglądajac tego bloga widze że masz swietny gust i pomyslalam że moze zrobisz notkę z przegladem najmodniejszych i najpiekniejszych obecnie kanap wg Ciebie ??????? :) myslę że bardzo by mi ona pomogla :)
-
blocked_by_design
2010/03/14 12:37:44
I know kanapa jest extra! miałam na oku coś podobnego, niestety za duża była do mojego skromnego dużego pokoju :/ zobaczę co się da zrobić :)
Reklama na blogach - Blogvertising.pl


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...