Blog > Komentarze do wpisu

Urządzamy miejsce do spania w salonie

Co zrobić gdy nie chcemy rezygnować z sypialni w małym mieszkaniu? Czy musimy skazywać się na spanie na kanapie? Dzisiaj garść pomysłów jak wyczarować w mieszkaniu dodatkowy pokój.

Jeśli metraż kawalerki lub też pokoju dziennego na to pozwala, najprościej jest po prostu postawić ściankę działową z przesuwanymi drzwiami. Sprawy komplikują się, jeśli dysponujemy tylko jednym oknem. Naturalnie nie chcemy w miejscu, gdzie śpimy, pozbawiać się dostępu do światła dziennego i powietrza. Jednocześnie zależy nam na uczuciu intymności i wrażeniu otwartej przestrzeni. Na szczęście można to wszystko pogodzić!

Panele

Przesuwane panele pomogą nam wydzielić przestrzeń na sypialnię i zapewnić prywatność w nocy, a w razie potrzeby można je zsunąć otwierając przestrzeń. Wybór jest praktycznie nieograniczony. Można wybrać panele z mlecznego szkła, które zapewni dostęp do dziennego światła albo panele z materiału. Będą bardziej przypominać zasłony, będą przewiewne, a w zależności od użytej tkaniny również transparentne.

źródło: apartment therapy

W tym przypadku to sypialnia ma okno, ale jest sprytnie wydzielona od strefy dziennej dzięki zasłonom panelowym.

źródło: mantovanishowers.co.za

Bardzo ciekawe rozwiązanie, górna część paneli z mlecznego szkła przepuszcza światło, panele można przesuwać dowolnie aranżując przestrzeń. Wzór na szybach można zrobić samemu z naklejek, a stanowi to ciekawe uzupełnienie wystroju.

Zasłony

Kotarami możemy zasłonić samo tylko łóżko lub też większą przestrzeń przeznaczoną do spania oddzielając ją od strefy dziennej. Zaletą zasłon jest niewątpliwie przewiewność, jednak nie zapewniają już one prywatności osobnego pomieszczenia.

źródło: decorology.blogspot.com

Tutaj łóżko zostało wbudowane we wnękę. W podeście dzięki szufladom uzyskano dodatkowe miejsce do przechowywania.

źródło: apartment therapy

Tu aneks sypialniany ma co prawda samodzielne okno, ale stanowi część przestrzeni kuchenno-dziennej, od której oddzielają go tylko lekkie białe zasłony. W razie wizyty gości możemy z łatwością zasłonić strefę prywatną.

Meble

W wydzielaniu przestrzeni mistrzem jest ażurowy regał, dostępny z obu stron:

źródło: londonperfect.com

źródło: apartment therapy

Antresola

Jeśli pozwala na to wysokość mieszkania warto rozważyć pomysł z antresolą, na zdjęciu poniżej nadbudowana nad kuchnią, osłonięta ażurowymi przesuwanymi panelami:

źródło: apartment therapy

Taką gotową konstrukcję znajdziemy w IKEI, zwróćcie też uwagę na garderobę sprytnie ukrytą za zasłoną:

źródło: IKEA

Credits: 1, 2, 3, 4, 5

Małe mieszkania też są piękne!

środa, 28 września 2011, blocked_by_design

Polecane wpisy

Komentarze
kokopelia
2011/09/29 23:09:10
Ikea pozwoliła sobie na małe oszustwo na tym zdjęciu.
Łózko ma szerokość 90 cm a w katalogu jest ono oznaczone jako bodajże 140cm. Na zdjęciu wydaje się, że łóżko zajmuje mało miejsca a przecież pomieści dwie osoby... :)

Ja jestem za zasłonami :)
-
blocked_by_design
2011/09/30 14:33:55
Zdaje się, że sprytny mistrz kadrowania robił to zdjęcie :)
dzięki za komentarz :))
-
Gość: dodo, *.internetia.net.pl
2011/11/16 20:25:19
to łóżko ma 140 cm szerokości, przynajmniej takiej wielkości materac mi się na nim zmieścił i nie musiałem nic przycinać :)
Reklama na blogach - Blogvertising.pl


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...