Blog > Komentarze do wpisu

Na walizkach

Dzisiaj - jako, że lato w pełni - będzie o bagażu... W dzieciństwie marzył mi się w pokoju kufer, a jeszcze lepiej taka drewniana "ludowa" skrzynia - niesamowicie mi się podobały takie klimaty i zawsze mówiłam, że kiedyś będę miała taką skrzynię. Z tych dziecięcych zachcianek niewiele mi zostało, ale faktem jest, że w jednym z mieszkań, które wynajmowałam, za stolik nocny służyło mi duże pudło na kapelusze. Jeśli podobają Wam się stare walizki, a może nawet macie takie, oto kilka sposobów na ich wykorzystanie do dekoracji wnętrz.

Walizki

Jako pierwsze zastosowanie starych walizek przychodzi mi do głowy właśnie stolik nocny. Wystarczy ustawić 2-3 jedna na drugiej, albo np. walizkę na stołku. Proste? A jakie efektowne!

Tutaj doskonale dobrano pastelowe kolory walizek, a dodatkowo za blat stolika posłużyło lustro w starej ramie. 

źródło: http://homefurniturecatalogs.com

źródło: http://commonground-debrasvintagedesigns.blogspot.com/

źródło: http://suitepotatostyle.com

źródło: apartmenttherapy.com

Fajny pomysł na niewielką starą komodę, zamiast szuflad na półkach poukładano walizeczki, a komoda pełni funkcję szafki nocnej:

źródło: http://www.paintedhomedesigns.com

Credits: 1, 2, 3, 4, 5

Kufer

Kufer to doskonały pomysł na dodatkowy schowek w sypialni, ale to dość oczywiste (i nieco nudne ;) zastosowanie. A co powiecie na ławę lub stolik kawowy? W tej roli kufer sprawdzi się w klasycznych i eleganckich wnętrzach, ale i nawet w tych bardziej nowoczesnych. Poniżej król stylu i szyku: kufer Louis Vuitton.

źródło: http://suitepotatostyle.com

Bardzo amerykański wystrój ;) zwróćcie uwagę na piękny indiański dywan na podłodze:

źródło: http://suitepotatostyle.com

źródło: http://suitepotatostyle.com

Jeśli jednak akurat nie dysponujemy zabytkowym kufrem sławnego projektanta, a jedynie skromną walizką, to i ona także może znaleźć miejsce pod stolikiem w dużym pokoju:

źródło: desire to inspire

Na zdjęciu powyżej urzekła mnie jeszcze kolekcja starych luster na drugim planie - piękne!

Credits: 1, 2

Pudła na kapelusze

Salon w urządzono w orientalnym stylu - ale nowocześnie - coś takiego trafia w mój gust, jednak tutaj to nie kufer, a właśnie komplet oryginalnych pudeł przykuł mój wzrok:

źródło: http://www.easterninfluence.co.uk/

Pudła na kapelusze można spotkać w najróżniejszych kształtach: owalne, sześciokątne, a najczęściej okrągłe. Kiedyś występowały w kompletach po 3 w różnych rozmiarach, teraz egzemplarze vintage są często zdekompletowane, ale nawet takie mogą świetnie wyglądać, a najmniejsze świetnie się sprawdzą do przechowywania różnych szpargałów np. w sypialni.

źródło: thedrillhallemporium.blogspot.com

Credits: 1, 2

Starych walizek jest pełno na Allegro, aukcje zaczynają się od złotówki, a za ok. 50 zł można stać się właścicielem walizki w przyzwoitym stanie - choć o tak wspaniałe egzemplarze jak na zdjęciu powyżej może być trudno. Troszkę bardziej zniszczone można wylicytować jeszcze taniej, jednak jeśli nawet trafi nam się gorszy egzemplarz, zawsze można taką walizkę pomalować czy wykleić. Kufry trafiają się rzadziej, te lepiej zachowane kosztują nawet 300zł. Jeśli macie w swoim mieście targi staroci to na nich też warto się rozejrzeć za takimi okazami. 

Udanego pakowania ;)


wtorek, 17 lipca 2012, blocked_by_design

Polecane wpisy

Reklama na blogach - Blogvertising.pl


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...