Blog > Komentarze do wpisu

Ochota na design

Witajcie po wakacyjnej przerwie! Dziś gościmy na warszawskiej Ochocie w mieszkaniu Pawła, miłośnika skandynawskiego minimalizmu, ceniącego sobie dobry design

SZCZEGÓŁY:

DOMOWNICY: 1 osoba dorosła

LOKALIZACJA: 3 piętro z 7, budynek z 2005 r.

POWIERZCHNIA: 40 m kw.

CZAS ZAMIESZKIWANIA: 7 lat

MIESZKANIE

To, co zachwyca w tym mieszkaniu na pierwszy rzut oka, to niebywała konsekwencja w realizacji wizji wystroju. A wystrój jest uporządkowany i minimalistyczny, w skandynawskim klimacie.

fot. P.A.

Od czego się zaczęło? Pawła zainspirowało zdjęcie z katalogu OGGI. Właściciel tak wspomina początki: "Wszystko zaczęło się od tego regału Cubi - to była miłość od pierwszego wejrzenia i natychmiastowy zakup". 

źródło: OGGI

Wybór tego właśnie mebla okazał się w pewnym sensie pułapką, bowiem jego geometryczna bryła jest na tyle specyficzna, że nieco zawęziła pole poszukiwań pozostałych mebli. Pawłowi przyświecała zasada: proste kubistyczne formy, jak najmniej zaokrągleń, biel i czerń ocieplana przez naturalne materiały: drewno lub fornir. Kanapa to model Duo III, została kupiona tu, a przed nią stoi stolik Obbi. Po prawej stronie kanapy na ścianie znajdują się półki Siena. Pod nimi Paweł planuje jeszcze regał na książki, w tym stylu. Tymczasem stoi tam stolik Kobo Night, włoskiej firmy Sintesi.

fot. P.A.

Ściany pomalowano lateksową farbą Flugger. Dywan został znaleziony na westwing.pl, jest zrobiony z nowozelandzkiej wełny.

Minimalistyczna paleta kolorów użyta w tym wnętrzu umożliwia wprowadzenie w przyszłości mocnego akcentu kolorystycznego. Paweł rozważa intensywny żółty, sam maluje obrazy i planuje powiesić obraz utrzymany w tej tonacji. Ja proponowałabym na przykład modernistyczny fotel Stone projektu Tomasza Augustyniaka, w kolorze limonkowym:

źródło: foorni.pl

Lub pufę Sand (Softline)

źródło: scandinavianliving.pl

Paweł urządzając ten pokój unikał mebli z jednego zestawu. Starał się za to wyeksponować połączenie lakierowanych powierzchni i drewna, jak mówi: "praktycznie każdy kolor drewna jest nieco inny, palisander pod TV, fornir z orzecha amerykańskiego po bokach regału, drewno tekowe w regale Oggi, półki Siena są w kolorze orzech i wenge, podłoga jeszcze inny odcień". Właśnie! Podłoga! Znacie moją słabość do takich pięknych parkietów :))) piękny skandynawski akcent!

fot. P.A.fot. P.A.

Ulubione połączenie drewna i lakierowanych powierzchni właściciel powielił w przypadku stołu w towarzystwie krzeseł DSW projektu Ray i Charlesa Eamesów (Vitra). Na stoliku stoi lampka Clea projektu Christopha Mathieu (Marset)

fot. P.A.

Lampa w przedpokoju to Josephine (Koziol Werksdesign). Stąd przechodzimy do kuchni. Równie minimalistyczna co salon, jednak tu króluje kolor! I to jaki! Turkus, kolor roku 2010!

fot. P.A.

Paweł sam zaprojektował kuchnię, spędza w niej dużo czasu, dlatego od początku była ona pomyślana jako osobne pomieszczenie. 

fot. P.A.

Kontenerek Componibili świetnie sprawdza się w kuchni jako dodatkowe miejsce do przechowywania. Nad nim wisi gazetownik Pantone. W kuchni znalazło się też miejsce na stolik, przy którym można zjeść śniadanie. Paweł jest łowcą okazji, jego ostatni zakup to krzesła Strings projektu Shin Azumi (Magis), przecenione z 1100 zł na 199!

fot. P.A.

fot. P.A.

I ostatni rzut oka na salon:

fot. P.A.

wtorek, 02 października 2012, blocked_by_design

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: ep, 194.29.143.*
2012/10/03 15:36:48
Zadzwoniłam właśnie do firmy oggi. Na stronie i w ich katalogu regał cały czas jest. Po telefonie okazuje się, że od roku nie jest produkowany i nikt nie wie, że dalej jest na stronie. Mało profesjonalna firma, a też bardzo mi się spodobał ten regał.
-
blocked_by_design
2012/10/08 12:56:30
Rzeczywiście niezbyt profecjonalne podejście... ale może uda się znaleźć coś podobnego!
pozdrowienia!
An
-
Gość: Paweł, *.ip.netia.com.pl
2012/10/11 12:10:49
Ja ten regał kupowałem 6 lat temu w centrum M1 w Markach, w salonie Mościccy Meble, inne regały tej marki były też dostępne w sklepie w budynku Metropolitan na Pl. Piłsudskiego. Ale później juz chyba można było tylko osobiście zamawiać u producenta. z podobnych mebli polecam zestawy firmy Huelsta. pozdrawiam
-
andyk77
2012/10/13 20:12:24
Genialnie urządzona chata!!!
-
2012/12/01 02:14:09
Podoba mi się :) Zaskakujący kolor w kuchni dodaje wnętrzom oryginalności.
-
Gość: mwroblewska, *.tvk.torun.pl
2015/07/27 09:36:11
Witam, przypadkiem trafiłam na stronę poszukując inspiracji. Mieszkanie ładne ze smakiem ALE salon źle rozstawiony przec co wydaje się za ciasny...
Kanapa powinna stać na ścianie obok wtedy byłoby super. A nie za drzwiami w jakiejś niby-wnęce.
-
Gość: Paweł, *.dynamic.chello.pl
2015/11/28 14:30:43
Mam do sprzedania ten regał bo zmieniłem mieszkanie, czy ktoś jest zainteresowany?
-
Gość: Alka, *.play-internet.pl
2016/01/06 11:30:53
A na ile wymienisz swój regał? :)
-
Gość: Alka, *.play-internet.pl
2016/01/06 11:31:45
Edit: na ile WYCIENIASZ regał ;)
Reklama na blogach - Blogvertising.pl


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...