poniedziałek, 25 czerwca 2012

Drodzy Czytelnicy witajcie po (zbyt!) długiej przerwie! Niestety awaria komputera wyeliminowała mnie z sieci, ale nie na dobre! Bez zbędnych wstępów, bo mamy spore zaległości, zapraszam do Gdyni na piątą już edycję Gdynia Design Days!

źródło: gdynia design days

Gdynia Design Days 7-15 lipca 2012

To właśnie wtedy Gdynia stanie się stolicą designu! Jeśli będziecie w tych dniach w Trójmieście to koniecznie odwiedźcie kontenerowy Terminal Designu, który stanie na Skwerze Kościuszki (Wstęp na festiwal, wszystkie wystawy i wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny). Program wypełnią  wystawy, warsztaty i spotkania z projektantami oraz specjalistami, którzy z powodzeniem wykorzystują design w biznesie. Nie zabraknie także pokazów filmowych oraz imprez towarzyszących, bo Gdynia Design Days to przede wszystkim doskonała zabawa! Festiwal organizują Miasto Gdynia, Centrum Designu Gdynia, działające w ramach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, Kaniewski Haute Design oraz Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów PoCoTo.

źródło: gdynia design days

Poniżej wybrane atrakcje, dla każdego coś miłego!

Forma w mieście – Miasto w formie

Hasło tegorocznej edycji podkreśla związki designu z przestrzenią wokół nas. Co zrobić, by byłalepiej zaprojektowana, by wypełnić ją w sposób przemyślany, estetyczny i funkcjonalny? Wystawy będą okazją, by pokazać sprawdzone rozwiązania oraz innowacyjne produkty z Polski i zagranicy. Spotkania pomogą przedyskutować pomysły i lepiej zrozumieć proces powstania produktu. Będzie mowa także o projektowaniu przestrzeni publicznej. Co zrobić, by polskie miasta były piękniejsze,bardziej przyjazne i funkcjonalne? Odpowiedzi poszukamy wspólnie w Gdyni - mieście dobrze zaprojektowanym.

źródło: gdynia design days

Terminal Designu

Poszczególne strefy Terminalu przybliżą uczestnikom proces projektowania. O designie będzie mowa podczas spotkań i wykładów, ale wiedzę o projektowaniu będzie można też pogłębiać od strony praktycznej. Młodzi projektanci i studenci wzornictwa będą mieli możliwość spotkania się ze specjalistami podczas warsztatów. Poprowadzą je m.in. kurator festiwalu Janusz Kaniewski(warsztaty z projektowania samochodów) oraz projektanci z trzech renomowanych firm: Satel Sp.Z o.o., Terma Technologie Sp. Z .o.o. oraz Trefl SA („Projektowanie od kuchni”). Projektanci będą mogli także nawiązać nowe kontakty i wymienić się doświadczeniami podczas panelu biznesowego, w którym udział wezmą firmy wykorzystujące wzornictwo w swoich codziennych działaniach. Moderatorem panelu będzie Ewa Trzcionka, redaktor naczelna magazynu Design Alive. Z designem będą mogli spotkać się nie tylko zawodowcy. Podczas warsztatów dla dzieci i amatorówprojektowania oraz wieczornych pokazów filmowych z designem w roli głównej (m.in. znakomite dokumenty „Narrogin” oraz „Poużywajmy sobie”) pokażemy, że wzornictwo to nie tylko biznes, ale styl życia, filozofia myślenia o tym, co nas otacza, a także świetna zabawa. Każdego, kto zechce zabrać trochę designerskich produktów do domu, zapraszamy na SuperSam design – targowisko designu, podczas którego będzie można zobaczyć i kupić prace młodych projektantów.Miejsce: Gdynia, Skwer Kościuszki

fot. Grzegorz Dulas

Oferta warsztatów jest naprawdę bogata! W kontenerowym Terminalu Designu odbędą się warsztaty z projektowania m.in. lamp i biżuterii z gazet („Papier Mache” i „Papierowe plecionki”), zaprojektujemy pawilon nawiązujący do gdyńskiego krajobrazu („Echo Miasta”), torby na zakupy („Projektowo”), szmaciane lalki, a nawet spadochron według projektu samego Leonardo da Vinci („Fly Design”). Będą zabawy ze smokami („SMOK”) oraz wcielimy w rolę architektów, tworząc projekty przestrzeni miejskiej („ArchiDzieciaki”). Poznamy również podstawy procesu projektowania, zasad konstrukcji i kompozycji oraz zagadnienia związane z kreowaniem, projektowaniem i tworzeniem produktu („Projektor”). Kto kocha modę, powinien koniecznie zapisać się na warsztaty „Wszystko zaprojektowane” – wraz z Kasią Świeżak dzieci będą mogły poznać zasady projektowania modnych strojów. Fanów fotografii powinny zainteresować wyjątkowe warsztaty lomograficzne. 

Wejdź na stronę gdyniadesigndays i zapisz się na wybrany warsztat! (Bezpłatnie, liczba miejsc ograniczona)

fot. Grzegorz Dulas

Photo credits: Grzegorz Dulas

Ładny kraj

„Ładny kraj” to główna wystawa tegorocznej edycji, będzie ona podsumowaniem tego, jak zmieniła się przestrzeń publiczna w Polsce po największych przemianach ostatniego dwudziestolecia: po inwestycjach finansowanych z Unii Europejskiej, po wielkich porządkach na dworcach i lotniskach, po polskiej Prezydencji 2011, po Euro 2012. W jednym miejscu pokażemy i poddamy pod dyskusję obrazy, które tworzą wizerunek Polski nowoczesnej. Wszystko może być mądrze zaprojektowane. Podczas wystawy zobaczymy jak wygląda design polskiej komunikacji miejskiej, ulic i placów, stadionów, szkół, szpitali, taksówek, kiosków z prasą, latarni, koszy na śmieci, pomników i cmentarzy, reklam przy drodze, znaczków pocztowych, dowodów osobistych, czy stron internetowych samorządów. Czy zmiany na lepsze zawsze oznaczają przemiany na piękniejsze? Kurator wystawy: Janusz Kaniewski Miejsce: Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni


Design innowacyjny

Gdynia od zawsze kojarzona jest z innowacjami. W ramach tegorocznej edycji jedna z wystaw poświęcona będzie właśnie innowacyjnym projektom. Wystawa „Rzeczy piękne i mądre” pod kuratorstwem Kseni Piątkowskiej zaprezentuje wizjonerskie i innowacyjne prace młodych projektantów. Kurator i komisarz wystawy: Ksenia Piątkowska Miejsce: Centrum Designu Gdynia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Ksenia Piątkowska jest też kuratorem i komisarzem wystawy Design Rosyjski - do obejrzenia w Klubie Marynarki Wojennej "Riwiera" 

Przydaśki, wihajstry, pipanty

„Przydaśki, wihajstry, pipanty. Wynalazki domowe Polaków 1939-1989” - zapowiada się arcyciekawa wystawa! To pierwsza w Polsce wystawa nawiązująca do przysłowia „potrzeba jest matką wynalazku” i pokazująca, że projektowanie to nie ornament, a zaspokajanie potrzeb. Od broni powstańczej z czasów okupacji, przez kombinowane, sztukowane narzędzia, meble, pojazdy powojennej biedy, modę uzupełnianą na bazarach, po domowe usprawnienia wujka-złotej rączki, maszyny do pędzenia bimbru, podziemne drukarnie ze stanu wojennego i produkcję badylarzy, prywaciarzy i chałupników. Nasze strychy, piwnice, działki, więzienia i akademiki kryją arcydzieła kreatywności często anonimowych „designerów”. Na wystawę składać się będą fotograficzne prezentacje najciekawszych wynalazków oraz przedmioty, które uda się zdobyć od prywatnych osób. Kurator i komisarz wystawy: Janusz Kaniewski Miejsce: Gdynia, Skwer Kościuszki

Wydarzenia towarzyszące

Dodatkową atrakcją tegorocznego festiwalu będą wydarzenia organizowane w galeriach i sklepach z designerskimi meblami oraz spacery szlakiem gdyńskiego modernizmu. Więcej informacji znajdziecie na stronie festiwalu.

Do zobaczenia w Gdyni!

niedziela, 20 maja 2012

W ubiegłą niedzielę miałam okazję odwiedzić dizajnerską wyprzedaż Mustache Yard Sale zorganizowaną w Soho Factory w Warszawie. Podczas imprezy można było kupić biżuterię i ubrania prosto od projektantów, ale za prawdziwe znalezisko uważam odkrycie sklepu Fresh Home. Na skromnym stoisku prezentowanych było zaledwie kilka przedmiotów, ale ich strona internetowa okazała się kopalnią przepięknych przedmiotów. Zobaczcie sami!

Do przedpokoju

źródło: freshhome.plźródło: freshhome.pl

źródło: freshhome.pl

Lampy

Sklep oferuje bogaty wybór oświetlenia. Obok tych w stylu skandynawskim znajdziemy lampy i abażury retro

źródło: http://freshhome.pl/źródło: freshhome.pl

źródło: freshhome.pl

Kuchnia

źródło: freshhome.plźródło: freshhome.pl

Kapitalne pudełko na przepisy:

źródło: freshhome.pl

źródło: freshhome.plźródło: freshhome.pl

Do sypialni

Poza ekskluzywną pościelą czy meblami można tu znaleźć moc gadżetów dekoracyjnych, świeczników i poduszek

źródło: freshhome.pl

źródło: freshhome.pl

źródło: freshhome.pl

Na stronie odkryłam szeroki wybór uchwytów do mebli:

źródło: freshhome.plźródło: freshhome.pl

źródło: freshhome.plźródło: freshhome.pl

W salonie

źródło: freshhome.pl

źródło: freshhome.plźródło: freshhome.pl

Więcej na freshhome.pl

22:09, blocked_by_design , Style
Link Komentarze (3) »
piątek, 04 maja 2012

Wiosenny updejt z Sadyby :) często zastanawiacie się w mailach czy nie przytłacza mnie tyle fioletu w sypialni i pytacie jakie kolory dobrze się z fioletem łączą. Oprócz białego doradzam ciepłe brązy i kremowe odcienie bieli - właśnie w tych kolorach mam pościel. Korzystając z ładnej pogody zrobiłam kilka zdjęć i zapraszam w skromne progi mojej sypialni.

fot. AL

Na szafce nocnej widoczny stosik zaległych lektur, dwie pozycje szwedzkie: Latarnik oraz Stulatek, który wyskoczył z okna i zniknął oraz Wieczór,a na samym dole 1% z niczego E.Kereta

fot. AL

fot. AL

I inny stosik, poduszek ;)

fot. ALfot. AL

fot. AL

Półka na zdjęcia z IKEA, bardzo mi się spodobał ten sposób eksponowania ramek :)

fot. AL

fot. AL

10:29, blocked_by_design , Mieszkania
Link Komentarze (8) »
piątek, 27 kwietnia 2012

Już 19 maja IKEA organizuje niecodzienne wydarzenie, będzie to Domówka w IKEA Targówek! Macie szansę wygrać zaproszenia na tą imprezę, do 6. maja trwa konkurs na facebooku - wystarczy zrobić sobie zdjęcie ilustrujące chęć udziału w tym wydarzeniu i wrzucić je do aplikacji - 50 najbardziej kreatywnych autorów zdjęć otrzyma podwójne zaproszenia. Naprawdę warto spróbować, okazji do zrobienia zdjęć podczas długiego weekendu będzie mnóstwo, a organizatorzy gwarantują dobrą zabawę, konkursy i mnóstwo niespodzianek :)

To co, widzimy się na Domówce w IKEA? ;))

Tagi: ikea
15:10, blocked_by_design
Link Komentarze (1) »
sobota, 07 kwietnia 2012

Bardzo lubię święta wielkanocne, zwłaszcza te w kwietniu kiedy jest już cudownie zielono na dworze :) póki co na zewnątrz jakieś powietrze arktyczno-morskie, ale nie tracę nadziei bo właśnie wyszło słońce :) Piszę z tarasu w rodzinnym domu i z tego miejsca pragnę życzyć wszystkim zaglądającym tutaj Czytelnikom wspaniałych świąt, słonecznych, wypełnionych relaksem na świeżym powietrzu wśród rodziny i przyjaciół! 

fot. An


Tagi: wielkanoc
09:52, blocked_by_design
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 kwietnia 2012

Przed nami Wielkanoc - wesołe, kolorowe święta, celebrujące życie :) przyznaję, że w kwestii dekoracji świątecznych po inspiracje udaję się zawsze w to samo miejsce: do Marty Stewart :) w tym roku wiodącym trendem są pastele, które doskonale pasują do wiosny i do Wielkanocy, zatem zapraszam!

fot. marthastewart.com

Prostą dekorację stanowią słoiki wypełnione pastelowymi cukierkami oraz barankami i zajączkami z białej czekolady

fot. marthastewart.com

fot. marthastewart.com

Instrukcje wykonania zajączków (i innych dekoracji) znajdziecie tutaj. Potrzebna będzie bibułka i cienki marker oraz papilotki do muffinów.

fot. marthastewart.com

Powyższe jajka z retro sylwetkami zajączków zrobiono tak. Potrzebujecie materiałów do decoupage'u: kleju i czarnej chusteczki. Sylwetki wycięto specjalnym dziurkaczem ozdobnym, w sklepach z artykułami papierniczymi i plastycznymi znajdziemy różne kształty: kurczaczków, króliczków i baranków :)

Dekorujecie dom na Wielkanoc?


Tagi: wielkanoc
23:10, blocked_by_design , Zrób to sam
Link Komentarze (1) »
wtorek, 27 marca 2012

Ponieważ wiosenna pogoda rozpieszczała mnie przez weekend, moje myśli mimowolnie kierowały się w stronę lata i porannej kawy na balkonie. Niestety mój balkon jest wielce problematyczny, długi i wąski. Dzisiejszy wpis jest zwłaszcza dla tych z Was, którzy tak jak ja, mieszkając w blokach nie chcą rezygnować z namiastki ogródka. Aby uniknąć wpadek proponuję już dzisiaj zacząć oswajać się z pomysłami na urządzenie balkonu :)))

Stolik

Mój balkon jest długi i bardzo wąski (70 - 80 cm szerokości). Póki co jest obrazem nędzy i rozpaczy po zimie :) ale w zeszłym roku wyglądał tak jak poniżej! Funkcję stolika pełniła na moim balkonie drewniana taca na składanych nóżkach.

fot. An

Wystarczała ona w zupełności kiedy chciałam się napić rano kawy, ale bardzo utrudniała poruszanie się po balkonie. W tym roku rozważam montaż składanego stolika. Dostępne są dwa typy, doskonale spełniające swoje funkcje na wąskich balkonach: montowane do ściany oraz montowane na barierce. 

źródło: mokoeinteriors.blogspot.com

Znalazłam podobny do montowania na barierce na allegro za 59,99 PLN. W IKEI można znaleźć taki stolik z melaminy (129,99 PLN), montowany na ścianie:

źródło: IKEA

Jednak ma on 74 cm szerokości, więc u mnie odpada. Poza tym nie jestem fanką plastiku. Wersja drewniana w IKEI ma 79 cm i kosztuje 99,99 PLN

źródło: IKEA

Z kolei drewniany stolik zawieszany na barierce znalazłam w Tchibo, kosztuje jednak 249 PLN, ale wygrywa wymiarami: 60 x 40 cm. Ten model pasowałby najbardziej do moich krzesełek.

źródło: Tchibo

Poziomy

Do tej pory rośliny na balkonie znajdowały się u mnie na jednym poziomie, skrzynki z pelargoniami wisiały na barierkach lub stały na parapecie. Na samym końcu balkonu miałam fasolę tykową (patrz 1 zdjęcie). Nie do końca się sprawdziła, a fasoli starczyło na 1 obiad ;) w tym miejscu chciałabym rozmieścić donice na różnych wysokościach, choć ciągle gdzieś tam przewija mi się pomysł na szklarenkę (w końcu fasolę wyhodowałam ;). 

źródło: apartment therapy

Wolę ceramiczne doniczki, ale są droższe. Plastikowe doniczki możemy powkładać w metalowe osłonki naśladujące stare wiaderka. 

źródło: apartament therapy

Niekoniecznie musimy od razu inwestować w kwietnik, poziomy możemy stworzyć różną wielkością doniczek, a część ustawić np. na nieużywanym stołku albo metalowym wiadrze. Może to być też półka albo regał. Co sprytniejsi majsterkowicze naprawdę mogą wykazać się pomysłowością:

źródło: shelterness

Poniższe przykłady pokazują, że nawet bardzo wąski balkon można urządzić przytulnie:

źródło: shelterness

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Credits: 1, 2, 3

Szykujecie już swoje balkony?

Tagi: balkon
22:27, blocked_by_design
Link Komentarze (5) »
wtorek, 20 marca 2012

Dzisiaj będzie pastelowo - z okazji pierwszego dnia Wiosny, ale nie tylko. Pastele to wyróżniający się trend w tym roku, trendy co prawda bywają i przemijają, ale jeśli planujecie remont - pastele to dość bezpieczna propozycja. Chcąc pastelowym odcieniom nadać bardziej nowoczesnego wyglądu wystarczy pomieszać je z bielą i czernią - to będzie modne w 2012 roku - albo granatem czy jakimś innym wyrazistym odcieniem. Interesujący wiosenny efekt murowany!

Trochę różu

Ten odcień spodoba się najbardziej zwolennikom romantycznych sypialni, generalnie uważany jest za bardzo kobiecy dlatego lepiej nie decydować się na budowanie wystroju np. pokoju dziennego tylko tym kolorem. Natomiast w połączeniu z innymi odcieniami róż może dać bardzo ciekawy rezultat.

źródło: www.shelterness.com

Romantycznie prawda? Zerknijcie na ciekawą dekorację z pustych ramek na wytapetowanej ścianie.

źródło:www.interiorholic.com

Granatowe poduszki i granatowe pasy na zasłonach tchnęły nieco życia w ten neutralny pokój. Kapitalna dekoracja z gałęzi za fotelem - takie coś możemy praktycznie zerowym kosztem zrobić sami. Wystarczy z wiosennego spaceru wrócić z gałązkami np. wierzby, możemy je udekorować wstążkami, bibułą czy nawet sztucznymi kwiatkami.

Delikatny żółty

Żółte odcienie dobrze będzie zestawić z rozbielonym turkusem lub błękitem, a także z różem. To dobre zestawy kolorystyczne np. do kuchni czy salonu. 

źródło: www.shelterness.com

źródło: www.interiorholic.com

Sama bardzo lubię żółty, chociaż raczej bardziej intensywny, a na powyższym zdjęciu spodobała mi się kanapa, ale też taki lived-in look (o którym pisałam tu: misz-masz na półce, magazyny na podłodze :) pozorny nieład :)

Turkusowo i błękitnie

Spokojne, świeże odcienie, pasujące właściwie to wszystkich pomieszczeń, dobrze komponujące się z innymi pastelami

źródło: www.housebeautiful.com

źródło: www.shelterness.com

źródło: www.interiorholic.com

Świeża mięta

Bez zbędnych wstępów - absolutny hit w tegorocznym pastelowym trendzie, zarówno we wnętrzach jak i w modzie.

źródło: www.cozybliss.com

Kultowa już lodówka w niesamowitym retro kolorze :)

źródło: www.theinteriorevolution.com

Przyznaję, że tutaj moją uwagę skupiło najpierw cudne lustro słońce (nie wiem czy mi się kiedyś znudzi), wygląda doskonale na tle jasnomiętowej ściany. Dzięki złotym dodatkom ten pastelowy odcień zyskał sporo elegancji.

Credits: shelterness, interiorholic, house beautiful, centsational girl, interiorevolution, cozybliss

Przekonani do pasteli? Miłego pierwszego dnia Wiosny!

niedziela, 11 marca 2012

Na przedwiośniu warto wpuścić do mieszkania trochę koloru. Co powiecie na folk? Moda na kolorowe folkowe gadżety rozgościła się w Polsce na dobre, a nowoczesne wzornictwo ma z czego czerpać. Zapraszam do oglądania!

Do salonu

Sofa WOVICH! Inspirowana wycinankami łowickimi sofa doskonale wkomponuje się zarówno w nowoczesne jak i tradycyjne wnętrza

źródło: homedesign.pl

Do kanapy z łatwością dobierzemy poduszki. Strony z rękodziełem uginają się od przeróżnych projektów, od bardziej tradycyjnych naśladujących ludowe hafty po bardziej nowoczesne, nawiązujące tylko do folkowych wzorów.

źródło: wiano.eu

źródło: skleppd.pl

źródło: skleppd.pl

Dywan DIA, robi furorę nie tylko w Polsce, to  utytułowany projekt Magdaleny Lubińskiej i Michała Kopaniszyna

źródło: mohodesign

Stolik kawowy

źródło: folkhome.pl

Lampa PaTaTaj

źródło: folkhome.pl

Haftowany klosz (IKEA)

źródło: IKEA

W kuchni

Na ścianie ponadd blatem zamiast standardowej glazury coraz częściej spotyka się szkło. Za szybą można umieścić na przykład taką naklejkę ścienną:

źródło: http://www.folkhome.pl/

Do jadalni

Ceramika, zestaw naczyń Folk zaprojektowanych przez grupę Two People dla Mebli VOX, w nowoczesny design z powodzeniem wkomponowano wycinanki

źródło: VOXźródło: VOX

Podkładki na stół, dwa koguty - laminowany filc, projekt firmy GaulDeco

źródło: folkownia.pl

Obrus KURY projektu duetu Fabriga

źródło: folkownia.pl

Po więcej inspiracji zajrzyjcie na strony sklepów: folkownia, folkhome, sklepPD, naludowo, homedesign

Kto ma ochotę na folk? :)

Tagi: etno folk
15:49, blocked_by_design , Mini trendy
Link Komentarze (2) »
środa, 29 lutego 2012

Wszyscy lubimy czuć się wyjątkowo. Jestem pewna, że wielu z Was chciałoby mieć w domu oryginalny obraz czy rzeźbę. Sama interesuję się młodą sztuką i śledzę aukcje, ale jeszcze nigdy nic nie kupiłam. Obrazy czy sztuka w ogóle wydają się być drogą inwestycją, a galerie niedostępne lub mało spopularyzowane. Chcę Was przekonać, że to nieprawda. Z tej okazji gościmy dziś w internetowej Galerii Rzeczy Niepowtarzalnych smartART.com.pl

W galerii znajdziecie przede wszystkim obrazy, a także elementy wystroju wnętrz: stoły, ławy i artykuły dekoracyjne.

źródło: smartart.com.pl

źródło: smartart.com.plźródło: smartart.com.pl

Maciek, założyciel galerii smartART.com.pl tak mówi o swoim projekcie: Chciałem stworzyć ofertę pomiędzy tym, co oferują z jednej strony drogie galerie sztuki, a z drugiej markety z wyposażeniem wnętrz sprzedające masowo produkuwaną "sztukę". Naszą ideą jest dawanie klientom możliwości poczucia się kimś wyjątkowym. Dokonujemy tego dostarczając im niezwykłe elementy wystroju, dekoracji i wyposażenia wnętrz.

źródło: smartart.com.pl

źródło: smartart.com.pl

Wszystkie artykuły oferowane w galerii są wykonywane przez właścicieli własnoręcznie, można też zamówić wykonanie pracy wg indywidualnych upodobań. Każdy egzemplarz jest jedyny w swoim rodzaju.

źródło: www.smartart.com.pl

źródło: smartart.com.plTagi: obraz obrazy
18:06, blocked_by_design
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13
Reklama na blogach - Blogvertising.pl


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...