Style

środa, 25 lipca 2012

Blog przechodzi renowację i jakoś mi się to skojarzyło z industrialnym klimatem we wnętrzach (zazwyczaj stąd prosta droga prowadzi do loftów, a Drodzy Czytelnicy znacie moją miłość do loftów). Zatem dziś gościć na blogu będą kuchnie urządzone w stylu przemysłowym :)

Styl industrialny lubi wszystko co surowe i niewykończone, zasada: im więcej betonu i rur tym lepiej - jest tu absolutnie na miejscu (bywa, że w soft loftach specjalnie montuje się elementy konstrukcyjne dla większego efektu), a jeśli gdzieś trafi się oryginalna stara cegła - najlepiej. Według mnie jest w tym wystroju coś niesamowicie pociągającego, taka chłodna elegancja, którą można równoważyć oświetleniem i dodatkami np. drewnem. 

Uważam, że industrialne, monochromatyczne wykończenie pasuje w kuchni. Sama urządzałam kuchnię w bieli i szarości, mając na uwadze, że kolorowe dodatki można zmieniać właściwie wraz z nastrojem.

W projekcie Brad Ford ID zachwyciły mnie niezwykłe lampy - wyglądają jak reflektory wymontowane z jakiejś potężnej maszyny. Ta kuchnia w ogóle stanowi niezłe zestawienie materiałów i faktur (piękny blat!). Od paru sezonów niesamowicie modne są takie stylizowane na paryskie metro płytki (do kupienia np. tutaj http://www.domzbajki.pl/vives-mugat-mugat-blanco-10x20-p-8118.html )

źródło: www.bradfordid.com

Kolejna kuchnia, wnętrze nieco rustykalne, dzięki lampom, glazurze (tym razem płytki są bez fazy, ale też ułożone na zrąb) - resztę robią dodatki: zegar czy kuchenne przyrządy zawieszone na relingu.

źródło: www.interiorholic.com

Credits

W kuchni poniżej za to podoba mi się użycie surowych desek w wykończeniu wyspy. Na ścianach zdecydowano się na czarno-białe zdjęcia. Ciekawą dekoracją ścienną w tej konwencji będą oprawione rysunki techniczne maszyn.

źródło: Marcus Design

Credits

I jeszcze coś bardziej w klimacie retro:

źródło: ohhappyday.com

Credits

Jeśli szukacie przemysłowych lamp nastawcie się na spory wydatek (zajrzyjcie do Pufa design - to to studio od mojego malinowego fotela :) - taka średnia lampa będzie pasowała do rustykalnego wykończenia:

fot. Pufa Design

lampy w tym stylu (i dużo taniej) możemy znaleźć w IKEA 

fot. IKEAWszelkie sugestie odnośnie wyglądu bloga mile widziane (np. już wiem że boczne szpalty nie działają jak powinny) w komentarzach lub na mailu blocked_by_design@blox.pl

23:38, blocked_by_design , Style
Link Komentarze (3) »
niedziela, 20 maja 2012

W ubiegłą niedzielę miałam okazję odwiedzić dizajnerską wyprzedaż Mustache Yard Sale zorganizowaną w Soho Factory w Warszawie. Podczas imprezy można było kupić biżuterię i ubrania prosto od projektantów, ale za prawdziwe znalezisko uważam odkrycie sklepu Fresh Home. Na skromnym stoisku prezentowanych było zaledwie kilka przedmiotów, ale ich strona internetowa okazała się kopalnią przepięknych przedmiotów. Zobaczcie sami!

Do przedpokoju

źródło: freshhome.plźródło: freshhome.pl

źródło: freshhome.pl

Lampy

Sklep oferuje bogaty wybór oświetlenia. Obok tych w stylu skandynawskim znajdziemy lampy i abażury retro

źródło: http://freshhome.pl/źródło: freshhome.pl

źródło: freshhome.pl

Kuchnia

źródło: freshhome.plźródło: freshhome.pl

Kapitalne pudełko na przepisy:

źródło: freshhome.pl

źródło: freshhome.plźródło: freshhome.pl

Do sypialni

Poza ekskluzywną pościelą czy meblami można tu znaleźć moc gadżetów dekoracyjnych, świeczników i poduszek

źródło: freshhome.pl

źródło: freshhome.pl

źródło: freshhome.pl

Na stronie odkryłam szeroki wybór uchwytów do mebli:

źródło: freshhome.plźródło: freshhome.pl

źródło: freshhome.plźródło: freshhome.pl

W salonie

źródło: freshhome.pl

źródło: freshhome.plźródło: freshhome.pl

Więcej na freshhome.pl

22:09, blocked_by_design , Style
Link Komentarze (3) »
Reklama na blogach - Blogvertising.pl


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...